Éterický olej ROZMARÝN

Prvním éterickým olejem, který jsem pro vás vybrala do mého mini seriálku je ROZMARÝN- nebo chcete-li MOŘSKÁ RŮŽE. Je to olej, který v současné době hojně využívám hlavně v tomto období, kdy na nás na každém rohu číhají nemoci. Rozmarýn poznáte podle výrazné, svěží, kořeněně dřevité vůni. Je velmi povzbuzující, a tak je skvělým pomocníkem pro koncentraci a posílení paměti. Před jízdou autem, dlouhou nocí nad studiem, před důležitým jednáním.

Je ideální při bolestech hlavy, tlumí bolestivé migrény. Povzbuzuje, prokrvuje a stimuluje nervovou činnost. Právě v době nachlazení je úžasný při léčbě bronchitidy a podporuje pocení, tlumí svalové bolesti právě při chřipce.

Silně prokrvuje, a tak má své uplatnění i při anticelulitidové masáži. A také zlepšuje krevní oběh, tím může odstranit pocit chladných končetin. Pozor ale, protože zvyšuje krevní tlak. Což je na druhou stranu výborné při slabostech způsobené nízkým tlakem…

Čaj z rozmarýnu pozitivně působí i proti žaludečním křečím a upravuje menstruaci. Rozmarýn se nedoporučuje v těhotenství a není příliš vhodný pro malé děti.

Já osobně ho moc ráda kombinuji s oleji z borovicového jehličí nebo jalovcem. Pomáhá mi při bolestech hlavy způsobené velkou únavou a vyčerpaností. Rozmarýn si prostě zamilujete v zimním období, kdy potřebujete zahřát. Užít si ho můžete jak v kuchyni tak při masáži
A v indiánských příbězích jsem se dočetla, že slouží k zahánění zlých duchů!

Fotka uživatele Masáže Matanai - cestou k sobě.